Tüm Ürünlerde Ücretsiz Kargo ve Kapıda Ödeme İmkanı!

Evlilik Hazırlığı Nasıl yapılır?

Yazar köksal 14/05/2018 0 Yorum(lar)

Evlilik hazırlığı Nasıl yapılır?

 

Evlilik hazırlığı ne zaman yapılır ve nasıl yapılır, bunun endişesi içinde olan bir çok genç kızımız, erkenden bir şeyler almak için eksik bir şeyim kalmasın diye harekete geçer fakat ne yazık ki bir çoğunun sonu hüsrandır.

 

Kız istemenin hemen ardından Allahın izniyle hazırlığa başlanır, nasıl kız istemeye geldiklerinde en güzel hazırlığınız ile karşıladıysanız misafirlerinizi ve eksik etmediyseniz damat fincanından tuzu nişan tepsisinden süslemeyi şimdi yine aynı titizlikle evlilik hazırlığına başlamak gerek

 

Öncelikle şu soracağımız sorulara net bir cevabınız olmalı, birçok şeyi erken yapmak, onları doğru yapmak veya zamanında yapmak anlamına gelmez, kendinize bu soruları bir sorun;

 

Doğru insanı buldum peki ne zaman düğün? bu alacağım şey evimin demirbaşı peki bunu koyacağım evi aldım mı? veya kiraladım mı? bu gerçekten işime yarayacak mı yoksa sadece şıpsevdiyim diye mi alıyorum?

 

Nasıl kombin yapacağım ne ile eşleştireceğim,

 

Yani kendinizi perdesinin rengini bilmeden perde tokası seçerken bulabilirsiniz. Evet biliyoruz heyecanlısınız ama bir düşünün çok sevdiğiniz zigon sehpa takımı evinize henüz almadığınız koltuk takımınız ile uyuşacak mı,

 

bu yüzden düğün alışveriş ev alışverişi yapmadan önce muhakkak bu soruları kendinize sorun ve bir liste çıkarın.

 

ilk başta ne almalıyım nasıl olmalı ev dizaynım. Sakın konu komşuda beğendikleriniz ile yola çıkmayın yaratıcılığınızı ortaya koyun ama ilk önce düğün alışverişi için bir liste yapın?

 

Düğün alışveriş listenizde bölümle yapın ufak bir örnek;

 

Ev kiramı mülk mü olacak?

 

evin büyüklüğü?

 

Müstakbel eşinizin ev içinde talep ettiği dizayn yani gördüğünde onu mutlu edecek huzur duyacak yapı; bazıları modern severken bazıları ise klasik bir ev dizaynı sever bazıları da sadece sizin sevdiğinizi sever. çünkü sizi mutlu ederek mutlu olmak ister rabbim hepinize böyle eşler nasip eylesin.

 

Unutmayın ki siz nasıl damat fincanı ile ona bir sürpriz yapıp içinizdeki mutluluğu paylaştınız; o da nişan tepsisinde ki pembe çiçeklere gülümseyip gözlerinizin içine baktı ve işte ruh eşim diyerek bunun karşılığını verdiyse aslında artık yapacak fazla bir şey kalmamış demektir.

 

 

 

 

 

Yorum yaz